8.-10.4.2022 – Výstava Trutnov 2022

Po dlouhé pauze se nám opětovně podařilo uspořádat výstavu železničních modelů a kolejišť v provozu. Rok 2022 v rámci výstavní činnosti navazuje na poslední výstavu pořádanou v roce 2019. Z pohledu výstavních exponátů byl pro návštěvníky zajímavý výběr z různých modelových měřítek jednotlivých kolejišť i statických exponátů. Již tradičně byly k vidění exponáty vystavované v našem městě poprvé. Co je však nejdůležitější faktor, kterým lze proběhnutý ročník zhodnotit, je hojná účast z řad návštěvníků. Zejména z řad našich nejmenších návštěvníků, kterých dorazilo rekordní množství, což je skvělá zpráva!

Je tu ještě jedna důležitá věc, která se pojí s letošním ročníkem, a to první vystavení našeho klubového kolejiště. Přestože situace nedovolovala pořádání výstav, dařilo se byť s omezeními pracovat nejen na zvelebování klubové základny, ale i na klubovém kolejišti. Pro nás je to významný milník. To, že se podařilo dostat do této fáze a bylo možné vystavit sjízdné kolejiště s různým stupněm rozpracovanosti jednotlivých segmentů znamená, že naše práce má smysl, že naše parta při MZ Trutnov šlape a my se posouváme stále dál!

Vidím, že každý odstavec končí vykřičníkem, i ten poslední nebude výjimkou. Zde zcela nepochybně patří poděkování, všem kteří se na realizaci výstavy podíleli, našim sponzorům a partnerům bez kterých by nebylo možné akci realizovat, ale hlavně Vám našim návštěvníkům, bez kterých by naše práce neměla smysl a nebylo by s kým se o radost nad modelovou železnicí podělit. Všem milovníkům modelové železnice díky za podporu. Vážení návštěvníci, ještě jednou děkujeme za Vaši přízeň a v dalším roce se těšíme, železnici zdar!

Tým MZ Trutnov