20.6.2014 – Výstava Trutnov 2014

Ve dnech 20.6.-22.6.2014 se v Domě tisku v Trutnově konala první výstava železničních modelů pořádaná naším spolkem Modelová železnice Trutnov. Přestože času na přípravu bylo relativně málo, podařilo se připravit bohatou expozici pro naše návštěvníky. Na toto místo patří velké poděkování našim vystavovatelům a partnerům, bez jejichž nadšení a spolupráce by realizace nebyla možná. Zvláštní poděkování pak patří městu Trutnov.

Návoz výstavních exponátů začal už týden předem. I tak nejvíce práce připadlo na čtvrtek a páteční ráno. Myslím, že přípravné fáze proběhly v pohodovém duchu, i když čas trochu tlačil, ale vše, co bylo potřeba se podařilo stihnout. Ještě jednou díky všem za pomoc!

A co všechno bylo k vidění? Pro naše nejmenší návštěvníky byla připravena vláčkodráha. Ten, kdo si chtěl vyzkoušet ovládání železničních modelů v praxi, měl možnost zajezdit si s modely ETS. Možnost vyzkoušet svoje modelářské dovednosti poskytl workshop. Stavba jednoduchého diorámatu, podle svých představ. Musím říci, že některé kousky byly opravdu zdařilé. Pocelou dobu výstavy probíhala rovněž malířská soutěž pro děti, úkolem bylo nakreslit lokomotivu. Z obrázků, které byly do soutěže přihlášeny, už jsou vybráni vítězové. Jejich díla budou příští týden vystavena u nás na webu a výherci budou odměněni věcnými cenami. Největší zastoupení ve vystavovaných exponátech měla kolejiště v provozu. Napříč měřítky byla nabídka opravdu pestrá. Posuďte sami, T, Z, N, TT, HO. K velmi zajímavým exponátům patřil model montážní jámy ve velikosti G. Milovníci zahradní železnice mohli obdivovat funkční modely lokomotiv v měřítku největším. Na závěr posledního dne výstavy proběhl oficiální křest 1. Modelového kalendáře.

Těšíme na setkání v roce 2015 :o)